Podzimní čtyřhra 2009

Dne 12. 9. 2009 se na tenisových kurtech uskutečnilo vyhlášení Hylvátské tenisové ligy. Při této příležitosti se již tradičně odehrál turnaj čtyřher pořádaný jako loučení s letní sezónou. Turnaje se zúčastnilo 7 dvojic. Hrálo se systémem „každý s každým“.
Všichni tenisté se sešli již v pátek odpoledne na předturnajové brigádě. Přerovnali jsme pytle s antukou, upravili kurty, rozlosovali jsme dvojice do turnaje a připravili vše na sobotu.
Počasí vyšlo na výbornou, sluníčko neoslňovalo při servisu, teplota byla „tak akorát“. Hra nám šla od ruky a tak jsme již kolem třetí hodiny znali deblové podzimní mistry.
Turnaj byl letos velice vyrovnaný. Ani vítězná dvojice nedokázala vyhrát všechny zápasy. Přesto se Martin Kapoun a Pavel Cihlář stali letošními podzimními mistry ve čtyřhrách. O jejich vítězství rozhodla překvapivě hladká výhra 4-1 nad druhými Láďou Jedličkou a Tomášem Teplým. O třetí místo se „popraly“ tři dvojice se stejným počtem bodů. Rozhodoval rozdíl vyhraných a prohraných gamů. Vašek Donát s Lubošem Fikejzem tak se štěstím přišli k bronzové medaili. O pouhé 4 gamy horší výsledek odsunul na čtvrté místo Tomáše Wohnera a Vlastu Blažka. Další 3 neuhrané gamy rozhodly o pátém místě Martina Svojanovského a Petra Kopečka. Šestí skončili Polák – Hanzl, sedmí Adámek – Mlynář.