Podzimní čtyřhra 2008

Dne 13. 9. 2008 se na tenisových kurtech uskutečnilo vyhlášení Hylvátské tenisové ligy. Při této příležitosti se již tradičně odehrál turnaj čtyřher.
Většina tenistů se sešla již v pátek odpoledne na předturnajové brigádě. Vypleli jsme a upravili kurty, posekali trávu a navezli proviant na sobotu. Rozlosování provedl Pavel Cihlář. Občerstvení obstarali jako obvykle Tomáš Wohner a Martin Kapoun. V poledne si všichni pochutnali na výborné klobásce a k večeři se servírovalo vepřové z roštu.
Počasí vyšlo na výbornou, jen ranní chlad trochu zalézal za nehty. Modrá obloha a stále ještě silné slunce nás však rychle prohřáli. Všechny zápasy jsme si znamenitě užili, rakety létaly do sítě i do plotu, nechyběly vášnivé diskuse o sporné míčky, ale ani fair play přiznání sporného míčku soupeři. Velmi vydařený den strávený ve výborné pohodové atmosféře. Utekl rychle a i přes chladný večer se u ohýnku pěkně povídalo až do časného rána.
Ale zpět k tenisu. Turnaje se zúčastnilo 7 dvojic. Hrálo se systémem „každý s každým“. Turnaj byl letos velice vyrovnaný. Ani vítězná dvojice nedokázala vyhrát všechny zápasy. Přesto se David Polák a Martin Kapoun stali letošními podzimními mistry ve čtyřhrách. O jejich vítězství rozhodla těsná výhra 6-5 nad druhými Pavlem Cihlářem a Lubošem Fikejzem. O třetí místo se „popraly“ tři dvojice se stejným počtem bodů. Rozhodoval rozdíl vyhraných a prohraných gamů. Láďa Jedlička s Pepou Mlynářem tak se štěstím přišli k bronzové medaili. O pouhých 5 gamů horší výsledek odsunul na čtvrté místo Tomáše Wohnera a Láďu Nováka. Další 2 neuhrané gamy rozhodly o pátém místě Vaška Donáta a Petra Kapouna. Šestí skončili Adámek – Teplý, sedmí Svojanovský – Kopeček.

Zpravodaj z  turnaje [Pdf, 464 kB]

1. Polák David – Kapoun Martin
2. Cihlář Pavel – Fikejz Luboš, 3. Jedlička Ladislav – Mlynář Josef

Stupně vítězů

Stupně vítězů

Kompletní fotogalerie zde.

Permanent link to this article: http://www.hylvaty.cz/tenis/turnaje-ctyrher/podzimni-ctyrhra-2008/