Vánoční RADAVA 2006

V sobotu 9. 12. 2006 se v tenisové hale sportovního centra Radava uskutečnil třetí ročník vánočního tenisového turnaje čtyřher „Radava – Vánoce 2006“, pořádaného tenisovým oddílem TJ Sokol Hylváty. Turnaje se zúčastnilo 14 hráčů. Herní systém a rozlosování připravil a provedl David Polák. Organizačně a sponzorsky s celou akcí velmi pomohl Martin Kapoun. Za všechny hráče jim oběma touto cestou děkuji. Turnaj byl odstartován v pravé poledne, 7 dvojic se utkalo systémem „každý s každým“. Celkem bylo odehráno 21 zápasů. Všechny zápasy se hrály na jeden vítězný čtyřgamový set.
Drtivá většina zápasů byla velice vyrovnaná. O tom nejlépe svědčí fakt, že i vítězná dvojice Jedlička – Kopeček utrpěla v průběhu turnaje dvě porážky a o jejím konečném vítězství rozhodly pouhé dva míčky získané v posledním gamu nad dvojicí Cihlář – Kapoun Petr. Dvojice na třetím až šestém místě shodně vyhrály tři zápasy. O pořadí na třetím a čtvrtém místě tak musel rozhodnout rozdíl mezi obdrženými a dosaženými gamy. Třetí místo Kapoun Pavel – Miler, čtvrté Donát – Mlynář. O umístění na pátém místě dokonce poprvé v historii rozhodoval, při stejném rozdílu mezi obdrženými a dosaženými gamy, počet dosažených gamů. Díky nim se z pátého místa radovala dvojice Teplý – Blažek, i když nevím, zda výraz „radovala“ je na místě. Tato dvojka totiž porazila všechny tři medailové dvojice. Přesto skončila až pátá. Šesté místo dvojice Polák – Kapoun Martin je, vzhledem k jejich vítězství v předchozím turnaji, zcela jistě zklamáním, ale i to svědčí o velké vyrovnanosti všech dvojic. Turnaj nezastihl v dobré formě borce Adámka a Fikejze, kteří s jednou výhrou obsadili sedmé místo, snad jim náladu trochu spravila cena útěchy.