Podzimní čtyřhra 2010

Dne 11. 9. 2010 se na tenisových kurtech uskutečnilo vyhlášení Hylvátské tenisové ligy. Při této příležitosti se již tradičně odehrál turnaj čtyřher pořádaný jako loučení s letní sezónou. Turnaje se zúčastnilo 6 dvojic. Hrálo se systémem „každý s každým“.
Počasí vyšlo na výbornou. Hra nám šla od ruky a tak jsme již kolem třetí hodiny znali deblové podzimní mistry.
Turnaj byl letos velice vyrovnaný. Ani vítězná dvojice nedokázala vyhrát všechny zápasy. Přesto se Pavel Kapoun a Josef Mlynář stali letošními podzimními mistry ve čtyřhrách. O druhé místo se „popraly“ tři dvojice se stejným počtem vítězství. Pravidla říkají, že v případě rovnosti bodů u více než dvou hráčů rozhoduje nejdříve rozdíl mezi obdrženými a dosaženými gamy, poté počet obdržených gamů a nakonec počet dosažených gamů. Ani tato pravidla ovšem o umístění nerozhodla, neboť všechny tři dvojice dosáhly shodného poměru gamů 23-19. Po vytvoření mini tabulky už bylo jasno. Rozdíl gamů +2, +1 a -3 rozhodl. Druhé místo získali David Polák a Petr Kopeček, třetí místo Tomáš Wohner a Láďa Novák. Bramborová medaile zbyla na Vaška Donáta a Vlastu Blažka. Přímý souboj o páté místo zvládli lépe Petr Adámek s Martinem Kapounem, kteří o jeden gam porazili Láďu Jedličku s Martinem Hanzlem.