Hylvátský Rakeťák 2019

V sobotu 25. 5. 2019 byla, za krásného slunečného počasí, na kurtech TJ Sokol Hylváty oficiálně zahájena tenisová sezóna 2019. Jako již tradičně zahájení obstaral tenisový turnaj Hylvátský RAKEŤÁK.
Když se na poslední chvíli odhlásili z turnaje hráči Šafář, Donát Vá. a Adámek bylo na zvážení, jestli turnaj vůbec uskutečnit. Na soupisce zbylo pouhých pět hráčů. Oproti minulému roku, kdy nás bylo třináct, trošku tristní situace. Nakonec jsme se rozhodli hrát. Hrálo se systémem každý s každým na jeden vítězný set.
Papírové předpoklady stavěly do role favoritů Ladislava Jedličku a Davida Poláka. Zatímco prvně jmenovaný, i díky zdravotním problémům, skončil se dvěma porážkami až na čtvrtém místě, hráč Polák se chopil šance a turnajem prošel bez zaváhání. Mohl tak po osmi letech zvednout nad hlavu druhou nejcennější trofej, která se dá v hylvátském tenise získat. Zaváhání Ládi Jedličky využili stříbrný Martin Bartáček a bronzový Martin Kapoun, kteří tak získali své první individuální medaile. Ještě se sluší poznamenat, že o pořadí na druhé až čtvrtém místě, díky rovnosti bodů, rozhodoval rozdíl mezi získanými a obdrženými gemy. Krásné páté místo obsadil ředitel soutěže Josef Mlynář.
I přes nízkou účast jsme si turnaj perfektně užili a večer ho ještě zakončili společným sledováním hokejového utkání Česko – Kanada (bohužel s výsledkem 1:5) a fanděním účastníkům nočního půlmaratonu, jehož trať vedla okolo sportovního areálu v Hylvátech. Nezbývá než poděkovat řediteli Josefu Mlynářovi za vzornou organizaci a doufat v lepší zítřky.